• chodzi o zdobycie i umocnienie statusu w grupie. - A ten jest dla młodych mężczyzn szalenie ważny. Śmiem twierdzić, choć są to tylko moje przypuszczenia, bo badań nad hoggingiem czy piggingiem w Polsce nie ma, że starsi mężczyźni mają mniej okazji do takich zachowań i mają nieco większą świadomość. Choć i młodsi, i starsi żyją w przekonaniu, że kobiety uznawane przez nich za grube czy nieatrakcyjne są łatwiejszym celem - mówi i dodaje,  przepychanie rur  że statystyk związanych z tą formą przemocy na tle seksualnym nie ma również dlatego, że ofiary milczą.W grudniu zakończyła wieloletni związek.

  podsumowanie

  Choruje na zespół policystycznych jajników. Nosi rozmiar 46. - Nie miałam żadnych podejrzeń, że jego zainteresowanie może być nieszczere, że ma jakiś ukryty motyw. To znaczy, wiedziałam, że to nie jest książę z bajki i nie będziemy żyć razem długo i szczęśliwie. Ale było nam zupełnie dobrze tej nocy. Rano koniecznie chciał sobie zrobić ze mną zdjęcie w łóżku. Gdy się nie zgodziłam, ubrał się i wyszedł. Miał zadzwonić Podkreślaliśmy, jak ważne jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla osoby, która naszym zdaniem doświadcza takiej przemocy. Mówię o takiej sytuacji, gdy nie jest to widoczna gołym okiem napaść, bo wtedy trzeba reagować ostro - wyrzucić sprawcę z lokalu, zawiadomić policję. Chodzi mi o te etapy przed. Gdy widzimy, że coś się dzieje. Dajmy tej osobie szansę udania się w ciche miejsce, żeby mogła zebrać myśli, poczuć się bezpiecznie. Stwórzmy jasny regulamin miejsca i przestrzegajmy go. Tego typu edukacja dopiero raczkuje w Polsce, dlatego tak ważne jest, żeby była kontynuowana

  - Kobiety, które przeżyły wykorzystywanie czy przemoc seksualną, rzadko spotykają się z dobrą reakcją i zrozumieniem, więc nie mówią o tym. A grube kobiety już tym bardziej nie mówią, bo niestety z badań wynika, że mało kto im wierzy. Z kolei sprawcom usta się nie zamykają. Bo opowieści są dla nich tak samo ważne, jeśli nie ważniejsze, od seksu 


  votre commentaire
 • poznała w klubie fajnego chłopaka. Nie liczyła na wielkie love story, ale to, co ją spotkało, zdaniem ekspertów było wykorzystaniem seksualnym. Hogging (znany również jako pigging) to wyjątkowo okrutna forma zawstydzania kobiet z nadwagą.Hogging to zjawisko stare jak toksyczna męskość, choć dopiero niedawno zyskało konkretną nazwę i zainteresowanie badaczy. Gdy pytam znajomych mężczyzn, czy wiedzą, czym jest hogging (od angielskiego słowa hog - wieprz, choć w polskim internecie funkcjonuje również jako pigging, od słowa pig - świnia), odpowiadają przecząco.W świecie naukowym zjawiskiem hoggingu i połączenia przemocy na tle seksualnym z toksyczną męskością zajmują się dwie badaczki: prof. Ariane Prohaska, socjolożka z University of Alabama i prof. Jeannine Gailey, socjolożka z Texas Christian University. Ich obserwacje dotyczą przede wszystkim młodych mężczyzn, najczęściej studentów, dla których hogging jest nie tylko praktyką seksualną, ale też ważnym elementem potwierdzenia i umocnienia swojej męskości na tle grupy rówieśniczej. Dlaczego właśnie młodzi mężczyźni fundują sobie tak okrutną rozrywkę?

  polowanie

  Pigging - polowanie na nieatrakcyjne kobiety

  Ale gdy mówię, że chodzi o "polowanie" na kobiety uznawane za nieatrakcyjne z powodu ich wagi i uprawianie z nimi seksu, coś zaczyna im świtać w głowach. - No tak! Jak któryś z kumpli na imprezie pił na nasz koszt, w ramach kary musiał potem poderwać wskazaną przez nas dziewczynę. Najczęściej tą najgrubszą, najbrzydszą albo najstarszą w klubie - mówi 40-letni Adam i uśmiecha się do wspomnień z czasów studiów.


  votre commentaire
 • No i wreszcie. Jednak bedzie sprawiedliwiej.Tlumaczy sie ze na pijakow trzeba wiecej wydawac na leczenie i miedzy innymi jest didatkiwy podatek od flaszki. To tu tez id flaszeczki lub puszeczki mala akcyza sie nalezy.No to niech wprowadza podatek od wszystkiego 100%pensji bedziemy placic a Co Nam Tam zarobimy so na lewo bo emerytura I tak sie Nam nie nalezy bo trzeba utzrumywac te darmozjady w zusie I pania prezes No ja też się zgadzam, że taki podatek powinien powstać w zamian za jeszcze większe zmniejszenie PITu. Cukier ma silniejsze właściwości uzależniające od heroiny, jest przyczyną wszystkich chorób cywilizacyjnych i otyłości. Mechanizm otyłości uszkadzany jest w łonie matki, która żre to co reklamy jej podsuwają. Prawdopodobnie obywatele wyczuwają podatek od uśmiechu bo takie ponure gęby po ulicach noszą. Moja kobieta po 20 kg przybywała w czasie ciąży a potem jak sarenka. W czasie drugiej ciąży musiała okłamywać dochtorów bo zagłodzić ją chcieli. Wszystkie dzieciaki szczupłe są bo śmieciówy nie łykała jak pelikan.


  votre commentaire
 • jak ktoś myli współczynnik przewodzenia ciepła potocznie zwany lambda ... z współczynnikiem przenikania ciepła U i jeszcze poucza i sieje ferment ! to można sobie wybudować !!! 

  Nagle U gruntu wedle jego teorii wynosi 30 W/m^*K co chce ewidentnie podpiąć pod lambdę ...I mamy nowa teorię w Polsce nie ma domów zużywających 40-50-60 kWh/m2/rok. Koniec końców zaizoluję nawet lepiej jak radzi nasz wieszcz bo chcem dać 50cm ale nie piszę że 40cm to już nie izolacja.

  To są nadal konkretne liczby jak i 5 cm jak i bez izolacji.

  Dzieli się swym doświadczeniem, tyle tylko że nigdzie nie ma osób którym by ten magik zbudował dom. tóre stoją w jawnej sprzeczności z polskimi normami, a więc pośrednio z prawem budowlanym i rozporządzeniami wykonawczymi np. Min. Infrastruktury. Interpretując jego wypowiedzi należy przyjąć, że bezzasadne jest stosowanie powszechnie forumowiczom znanego współczynnika przenikania ciepła, gdyż wg.  skuteczność izolacji zależy od głównie od substancji, z którą styka się izolacja, przy czym zależność ta nie ma nic wspólnego z metodyką określoną w normach. Mądrości te wykluczają się z obecnym stanem wiedzy, tzn. następujące dwie ewentualności są rozłączne:

  nie ma racji i wprowadza w błąd, prawidłowy sposób obliczania zapotrzebowania na ciepło przyjęto w normach, ma rację   klimatyzacja do domu, cała reszta branży uznającej normy zaś jej nie ma, co przekłada się na wprowadzanie w błąd tzw. inwestorów.

  Nie ma tu nic pośrodku. Z racji tego, że przez wiele lat w trakcie różnych polemik na różnych forach teorie te zostały zmiażdżone przez bardziej utytułowanych praktyków i akademików branży budowlanej, należy założyć, że to wprowadza w błąd, a nie odwrotnie. Należy też założyć, że wprowadza w błąd intencjonalnie - dziesiątki osób wytknęły mu błędy i nieścisłości, więc nie możemy mówić o działaniu nieumyślnym. Osoby wprowadzone w błąd i tkwiąc w tym błędzie mogą podjąć decyzje np. o 40 cm izolacji od gruntu na bazie fałszywych przesłanek, co będzie tożsame z niekorzystnym rozporządzeniem swoim mieniem. 

  O przestępstwie oszustwa (wspomniany art. 286) możemy mówić tylko wtedy, kiedy łącznie sprawca wprowadził kogoś w błąd skutkujący niekorzystnym rozporządzeniem mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Nie mam pojęcia czy w przypadku dwóch pierwszych członów takie sytuacje miały miejsce, ani tym bardziej jaki jest cel ,  http://klimatyzacjapolska.pl/klimatyzacja-do-domu/ więc oczywiście zakładam, że do przestępstwa nigdy nie doszło. Niemniej jednak takie działanie ma taki potencjał i bez wątpienia jest dwuznaczne moralnie. Przedstawianie się jako wybitny ekspert w awangardzie budownictwa energooszczędnego, opowiadanie o zadowolonych klientach i namawianie forumowiczów na poniesienie znacznych kosztów wbrew zdroworozsądkowym wnioskom wyciągniętym z OZC nie może być traktowane jako "udzielanie dobrych rad".

  Do rzeczy. Zwracam się prośbą o jednoznaczną odpowiedź:

  1. Czy zechce rozsądzić kto ma rację w sporze - czy cała reszta branży?

  2. Czy  ma zamiar sprawować jakikolwiek nadzór MERYTORYCZNY nad zawartością forum, czy też każdy może tu pisać co mu się podoba, a gdyby potencjalnie pojawiły się tu osoby, które pod płaszczykiem dobrych rad w opinii reszty będą oszukiwały mniej doświadczonych, czy  ma zamiar interweniować?

  3. Zakładając, że odpowiedź na pyt. 2 brzmi: Nie: Jakie, jako społeczność, narzędzia i formy nacisku możemy stosować, aby ukrócić takie praktyki? No dobra, żadne. 

  Apeluję - odezwijcie się wszyscy którym zbudował  dom.

  Pomijając już bzdury o konieczności stosowania 30cm styropianu pod domem.

  czyli W/(m*K) no ale ...


  votre commentaire
 • I tu zwracam się do wszystkich którym wieszcz- poeta - odkrywca i wynalazca w jednym zbudował dom aby pokrótce opisał wrażenia z mieszkania w takim domu i rzeczywistym zużyciu rocznym energii.

  Podobno buduje w dużych ilościach od 1989 roku domy o zużyciu grubo poniżej 30 kWh/m2/rok. Ale jego wrodzona skromność uniemożliwia mu podanie choćby jednego adresu. Stąd moja prośba do użytkowników tych domów o zerowej akumulacji i zerowym zużyciu energii - ujawnijcie się.Spokojnie, może jakiś zadowolony użytkownik znajdzie się i opisze te genialne wynalazki. W końcu szwedzi, norwedzy, włosi i francuzi żyjący z myśli technologicznej  może miłosiernie skopiują ze swoich stron entuzjastyczne pochwały domów zbudowanych dzięki światłej myśli naszego forumowego kolegi który jest wykładowcą (dokładnie to nie wiem gdzie, bo chwalił się dość enigmatycznie). Jedynie wiadomo że prawie skończył dobrą wojskową uczelnię, ale wiadomo że był inspiracją dla działalności jednego doktora chemika specjalisty od energooszczędności w budowie domów i gaszeniu pożarów.

  Pochwalcie się tymi niezwykłymi technologiami, których nasz geniusz nie chce ujawnić potomności w obawie o swoje życie na które nastają producenci piecy, grzejników, węgla a nawet gazu ( Gazprom z Putinem razem wzięci).


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique