• totalny

  A jakby podany tu problem bullyingu i mobingu , który zapodała rozważyć szerzej ? Czy to, co wyprawia mały gnom czyli wielki wuc Kaczo, nie naświetla najlepiej tego procederu ? Przecież to, co ten człowieczek stosuje w stosunku do Maliniaka, czy tej co wyszła z worka i pozostałych pisiorków, to typowy bullying, czyli mówiąc po polsku zwykłe gnojenie. Największym nieszczęściem tego bullingowca jest to, że najbardziej przez niego znienawidzony Tusk umknął spod jego bullyimgowej władzy i skrył się poza jej zasięgiem w Europie. Natomiast stado bullyingowane przez skrzeczące zwierzątko, odbija to sobie na na normalnych Polakach mobingując ich. Szefową mam typu „dziurki nie zrobi a z jajka uleje” czyli w białych rękawiczkach i z uśmiechem.

  Zawsze możesz się umówić z szefową na całonocną popijawę i wytłumaczyć jej że rani Twoje uczucia. Ona pewnie nie jest duchowo rozwinięta.

  Zanim zostanę zmobowana, dodam, że moja bliska koleżanka lekarka w Polsce była gnojona przez swą szefową, która nawet groziła jej niedopuszczeniem do specjalizacji. Musiała zacisnąć zęby i przeczekać ale kosztowało ją to duże zdrowia.

  W Belgii pewnie łatwiej i pracy jest dużo. Może nie warto się męczyć. Nie, nie mogę się zgodzić na taki trójpodział. To tradycyjny scholastyczny model, który w praktyce po prostu nie istnieje. „Umysł” i „ciało” tworzą konglomerat, bo umysł jest funkcją ciała i poza ciałem nie ma racji bytu. Pisał o tym np. Antonio Damasio. Z kolei „dusza” to wydumane pojęcie z dziedziny religii.

  Zahaczasz o New Age, przynajmniej w sferze terminologii. A ja nadal nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi z tą „duchowością”. Bo Lewy w swoim felietonie chyba jednak pisał o czym innym. Mam wrażenie, że chodziło mu głównie o emocje, chociaż to też nie jest zbyt precyzyjne określenie. Zresztą może Lewy sam się wypowie. W każdym razie „duchowość” to chyba nie jest to. Uporządkowanie własnej sfery emocjonalnej? Kontrola emocji? Informowanie innych o własnych odczuciach? O to chodzi?

  Gaala Twój wpis dostarczył jeszcze jednego klucza do zrozumienia tego co się obecnie w Polsce dzieje; to totalny bullying i totalny mobing.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :