• Przejrze Twoje strony dokladniej za kilka godzin. Ciekawe podroze i ciekawe reportarze.

  Niezapomniany Robin Williams wystapil kiedys w skeczu pod tytulem “Russian Idol”. Jest to parodia konkursu “American Idol”. W tym skeczu Robin wystepuje goscinnie jako zwyciezca Russian Idol ubrany w spodnie ze skory i bardzo ozdobna koszule.

  Zapytany, jakie piosenki spiewa w Rosji, odpowiada, ze spiewa miedzy innymi “Midnight train to Georgia”, ale poprawia, ze w Rosji ten tytul ma zupelnie inne znaczenie.

  Gruzja po angielsku to Georgia dla tych, ktorzy moga tego nie wiedziec. Mnie od dawna, od zawsze śmieszy to, że chcesz wszystkim udowodnić, że wiesz wszystko najlepiej (a ja odwrotnie, czego nie załapałaś, bo głupia raczej nie jestem). Kompleks jakiś, musisz zawsze być najlepsza i wszystkim wytykać błędy? Słowo daję, czekam, aż otworzysz swój własny blog. PERFEKCYJNY.

  Prof. Bralczyk też przestał się odzywać, bo przecież przejęłaś jego blog i wiedziałaś lepiej, zanim on miał czas się odezwać No i do bólu będąc przewidywalną, spadam z blogu. Prawie 10 lat wystarczy, a durna jestem aż sina, i nie wiem, po co codziennie wypisuję moje głupoty. Przepraszam, że żyję, i w ogóle przepraszam (…za słońce,przepraszam za deszcz, przepraszam, za co tylko chcesz).

  To taka uwaga z boku. Kilka dni temu minela rocznica odejscia Robina. Bardzo kochal San Francisco, gdzie mieszkal przez wiele lat.


  votre commentaire
 • Dobrze, ze od rana moge przeczytac na blogu tyle pocieszajacych wiadomosci poniewaz informacja w miejscowej gazecie bardzo mnie zmartwila.

  Seattle jest na trzecim miejscu miast w kraju, ktorego nalezy unikac jak zarazy (avoid like a plague). Przyczyna jest fakt, ze mieszkancy Seattle zyja w grzechu. Rozczarowanie polega na tym, ze Seattle zajelo w kategorii grzesznego stylu zycia dopiero trzecie miejsce. Wygralo miasto Portland, OR, na drugim miejscu jest San Francisco. Seattle dopiero na trzecim miejscu.

  Mieszkancy Portland, OR przyjeli te wiadomosc z dzikim aplauzem. Zasmuceni mieszkancy San Francisco i Seattle obiecuja sie poprawic przed nastepnym konkursem w przyszlym roku. Teraz powinniśmy udać się na prawdziwy wypoczynek. Dotarliśmy w domowe pielesze w nocy z wtorku na środę. Umęczeni okrutnie. Nie tyle podróżą co wypoczynkiem w Polszcze. Terminarz zapełniony do granic niemożliwości. Tu pojechać, tam pobyć, tych odwiedzić, u tamtych uczestniczyć w uroczystościach. Załatwić multum spraw (nie wszystko poszło jak z płatka) itp, itd.

  Z rozrzewnieniem wspominam pobyt w Białowieży, smakowity i obfity obiad w karczmie Sioło Budy. Zachwalany Stoczek rozczarował smakami, Carska zachęcała zarówno oryginalnym menu jak i przekształceniem starej, zaniedbanej stacji we wspaniałą restaurację. Niestety nie “stało” sił na posiłek po obżarstwie w karczmie w Budach. Niby dzień wcześniej, aliści…Przed deszczem zebrałam pomidory figi, cebulę. Przy okazji użądliła mnie pszczoła, dokładnie między palcem wskazującym i środkowym. Jakie to bolesne :roll: Sok ze świeżej cebulki uśmierzył jednak największy ból, tyle że z braku noża musiałam ją rozgryźć 

  W ogrodzie jest taka dżungla truskawkowo-koprowo-kosmeowa, że szukałam tych cebul jak w zagajniku. Na pewno jeszcze jakieś zostały, ale już mi się po tej pszczole jakoś nie chciało za dokładnie grzebać Pokroiłam figi, dodałam cukier, sok z pomarańczy i sherry – będą konfitury (dżem).

  Lato mieliśmy piękne tego roku, choć za suche, ale od czego mamy armię. Wojacy dzielnie całymi tygodniami dostarczali setki ton wody na górskie pastwiska, zaskarbiając sobie wdzięczność krów, pastuchów i całego narodu, bo helikoptery, choć kosztowne, to przynajmniej nie trenują bez sensu strzelania rakietami na jakimś poligonie…

  A jesień nastaje nam zawsze wraz z początkiem roku szkolnego (w ostatni poniedziałek) i choćby jeszcze miało być gorąco, to wszyscy będą mówić: o, jaka ciepła jesień tego roku

  Liste przygotowal pan o nazwisku Glenn Beck, ktory kiedys pracowal dla Fox News. Jestem zaskoczona wysoka pozycja Phoenix, AZ. Jest to bardzo konserwatyne miejsce. Ale to moze byc statystyczny blad.


  votre commentaire
 • Ludzie kultury na Białorusi mają otrzymywać specjalne certyfikaty poświadczające, że nie są "darmozjadami". Podpisany dwa miesiące temu przez prezydenta tego kraju dekret o zapobieganiu pasożytnictwu społecznemu przewiduje ściąganie opłaty od tych, którzy nigdzie nie pracują i nie są zarejestrowani jako bezrobotni. nie powiem ze praca jest obowiazkiem ale podatek od niewykonywanej pracy ...owszem tak....jak mozna dopuszczacaby jedni płacili bo pracuja a inni nie bo nie pracuja ...a z czego zyja ....musza miec jakis dochód ,darowizne czy cos innego ...od tego powinni płacic podatki...dam przykład ..pewna baba z gitara w Polsce płaci najnizszy podatek a le jezdi ,nosi i zyje jak krolewna,a u trzymuje dzieci na poziomie prywatnych szkół ,zagranicznych wojazy itd...to znaczy oszukuje państwo i urzad podatkowy ...zarabia znacznie ale to znacznie wiecej niz deklaruje....oszystka jak nic w porównaniu z pracownikami,kótrzy z pensji w firmie maja odprowadzane podatki w naleznej wysokości. pytanie jest retoryczne ale je zadam ....czy to nie jest kpina z narodu ze cześć takich własnie oszustów nie jest rozliczana z dochodów rzeczywistych ?...no własnie ...! Podatek od nierobów" Łukaszenko wprowadził kilka miesięcy temu, ale ludzie zaczęli się buntować bo tam nie ma pracy. Wiem dobrze jak tam jest bo mam rodzinę w Grodnie. Teraz Łukaszenko już wycofuje się z tego pomysłu... Dziwię się, że niektórzy piszą, że powinniśmy brać z niego przykład - to jest dyktator i pasożyt największy w tym kraju - trzeba tam pojechać i zobaczyć co się tam dzieje  ale po co mają się mnożyć ludzie? mi oni nie są potrzebni. starczy tych ludzi. chyba gorzej ma ten co nie ma dzieci? bo nie ma na starość kto się nim zaopiekować. a jeżeli ma to chyba daje prace komuś za opiekę? Inne kraje nic nie starały się o szkolenie nikogo, a dostały Polskich parobków w liczbie 3mln+15 mln wcześniejszych Przedstawia się u nas Białoruś jako dzicz, a powinniśmy brać od nich przykład! Pełno jest u nas patologii która tylko żyruje na mopsach i innych urzędach, bo robić im nie warto. Kiedyś jak ktoś nie podjął pracy to miał  Wniosek do Kolegium. Dzisiaj patologia się śmieje, bo po co robić jak można od rana balować. A i tak się dostanie swoje. Myślę, że to dobre posunięcie. Y nas jest też wielu nierobów i tylko ciągną z opieki.Sąsiad ma 33 lata mniej stażu pracy niż ja dni do urlopu. Jedynie co mu wychodzi to pieprzenie. Ma 8 dzieci i niedługo zapewne ten chory rząd da mu prawo do e emerytury bo przecież nie może inaczej pracować a dzieci trzeba wychować. Brak normalnych ludzi u władzy i żadnych pozytywnych prognoz w tym temacie.....


  votre commentaire
 • Nadęta wielkość przyprawia mnie z reguły o atak głupawki (dlatego w życiu nie zagłosuję na człowieka z “prawicową wrażliwością”). Też jestem z rodu błaznów, tylko nie taka zdolna, jak Profesor. I też czytując dzisiejsze enuncjacje prasowe, a nawet dzieła historyków, myślę zdumiona : Jasny gwint, Pyro! Gdzieś ty była kilkadziesiąt lat? Młodość i dorosłe życie? W jakimś całkiem innym kraju. Jakim cudem na jednym terytorium i w jednym czasie mogły istnieć dwie najzupełniej inne rzeczywistości, wręcz różne kraje? Polak potrafi! Co mi zresztą przypomina wyczyn Haneczki z Panem Mężem, którzy przez trzy tygodnie wakacji objeżdżali tzw “Polskę B” szukając kryzysu, nędzy i ruiny, o których krzyczeli różni ludzie. No i tak zjeździli Rzeszowszczyznę, lubelskie, i ziemie ościenne i dopiero nieco biedy znaleźli na płdn. Mazowszu. A komunikaty z trasy brzmiały niezmiennie: “Odmalowane, odbudowane, wypicowane i gdzie ten KRYZYS? Polak potrafi! oni nie tylko jeździli szosami. Odwiedzili też wieś, z której pochodziła jedna z Babek. Kiedyś bida z nędzą, zapadające się dachy nad nędznymi chatkami (Babcia pierwszy kran z wodą zobaczyła w sanatorium, w wieku 11 lat). Dzisiaj miejscowi cwanie obchodząc prawo i przepisy nie występują o pozwolenie na budowę, tylko o remont domu. Remont polega na rozbiórce tego, co stoi i na postawieniu nowego budynku na starym obrysie (Mówiła też o tym Żaba po odwiedzinach we wsi, do której jej rodzina jeździła na letnisko).  rok temu opisywała malutką i kiedyś bardzo zbiedniałą gminę Miechów. Postawili na opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Dziś działa tam 7 DPS, dwa szpitale (wszystko na kontraktach) Żyje z tego biały personel, pomoce i obsługa, ale też handel i gastronomia, a renomę mają taką,że chcą u nich dożywać swoich dni ludzie z kilku województw. I mają mądrego burmistrza czy wójta.


  votre commentaire
 • Ludzie pracy powinni szanować swoją i innych Polaków pracę kupując nawzajem swoje wyroby co doprowadziłoby do znacznego zmniejszenia bezrobocia i tym samym to pracodawca by musiał starać się o pracownika podnosząc im płacę i warunki pracy. To a nie podnoszenie minimalnej płacy skutecznie poprawi byt nam i naszej ojczyżnie. Plującym na naszą ojczyznę zadam tylko jedno pytanie : co ostatnio kupiliście wyprodukowanego w Polsce dając innym Polakom pracę i zarobek ? Predzej zdechniecie niż dacie zarobić drugiemu Polakowi więc zdychajcie w zagranicznych montowniach i morda w kubeł, bo Francuzi mają swój przemysł i w tym przemyśle pracują (głównie w sferze intelektualnej) a w Polsce mają montownie gdzie zatrudniają Polaków tylko do montowania ich myśli technologicznych za co nie muszą dużo płacić. Poza tym Francuzi kupują własne produkty wspierając własny przemysł a Polacy nie . To są dwa główne powody że Francuz zarabia 10euro/h a Polak 10pln/h. Popatrz na Twoje zakupu co robiłeś przez ostatni rok i powiedz ile z tych produktów jest wyprodukowanych a nie tylko montowanych w Polsce ? Przypomnę tylko że nawet zyski z tych zagranicznych montowni są wyprowadzane do zagranicznych firm i zasilają zagraniczne budżety. Chcesz jeszcze coś abym Ci wytłumaczył czemu zarabiasz jak niewolnik? Każdego co narzeka na płacę zapytałbym : Co w ostatnim czasie kupiłeś/łaś Polskiej produkcji? tylko kupując polski produkty dajemy sobie nawzajem pracę a gdy kupując nasze produkty zwiększamy produkcję w naszych zakładach powodujemy wzrost zatrudnienia i gdy przez to zatrudnienie mocno spadnie to pracodawcy będą podwyższać płacę i warunki pracy. Pracodawca tak jak każdy kiedy w sklepie widzi taki sam produkt w tańszej cenie to kupi ten tańszy tak i pracodawca kiedy przychodzi do pracy tańszy pracownik to wybierze tego tańszego


  votre commentaire