• autentycznie

  Nie bądź taka zero-jedynkowa. I nie oddawaj w pacht klechom duchowości, bo stajesz sie ich sojusznikiem, tak jak Macierewicz nie zdając sobie sprawy jest sojusznikiem Putina. Jeden z największych lękow człowieka, może największy, to lęk przed sobą, także w drugim człowieku.

  Podobny obraz

  Nasza głębia osobowia kryje w sobie zwierzę, takie samo jak małpa, pies, świnia i tak dalej. Kryje w sobie wszelkie złe doznania z dzieciństwa, zepchnięte na dno psyche, wyparte i zabetonowane. Kryje w sobie furie i lęki, wścielkłości i wszelkie blokady. Gdy się czasem uwolni, nie poznajemy siebie, jesteśmy sobą przerażeni i podobnie jest gdy jesteśmy świadkami cudzej manifestacji tego rodzaju.

  Do dzisiaj, a potrwa to jeszcze długo, na wszelką głębię i odmienność reagujemy lękiem albo potępieniem, krzycząc: wariat! Ten, którego nie rozumiemy, to zaraz wariat, chory psychicznie. A choroby psychiczne wywołują w nas przerażenie. nasz świadomy umysł nie chce się przyznać do istnienia świata głębszego, boimy się, że to zakaźne, że sami możemy popaść w tak coś przerażającego. Takie osoby, patrząc na to historycznie, zawsze były odseparowywane od innych (co nota bene czyniło poprawę wręcz niemożliwą, a pogorszenie stanu wręcz pewnym), oraz – nierzadko – ekstermincję.

  Wielkim wrogiem poznania siebie jest chrześcijaństwo. Ono się wypiera istnienia głębi psychologicznej, potępiało od zarania psychologię, a psychologia głębi, badająca te najniżej położone warstwy nas samych, budzi w wśród kler przerażenie połączone z wściełkłym potępieniem.

  Poza powyższymi powodami, jest i taki, też fundamentalny, że psychologia głębi dezawuuje pojęcie człowieka jakie wypracowała religia. A jest to pojęcie sprzeczne z autentycznością naszego głębokiego ja.

  Skutek jest tragiczny: chrześcijaństwo zawzięcie  klimatyzacja do domu głosi to, co nazywa dobrem i zawzięcie uniemożliwia jego realizację. Zawzięcie,panicznie głosi „pokój” i równie automatycznie mu sie sprzeciwia, ponosząc nieustanne klęski. Jest to nie do przezwyciężenia, ponieważ religia i jej bozia kłóci się z ludzkim autentyzmem.

  Duchowośc posiada również ateista, który jest wrażliwy na piękno np. przyrody, muzyki, poezji itp. To wszystko co wykracza poza czysty intelekt.Czego nie posiada komputer, ktory intelektualnie może pokonac w szachy człowieka, nie posiadając tej duchowości. Bez tej duchowosci nie jesteś w stanie zrozumieć Szekspira, słuchać Bacha, zrozumieć szalonych i cudownych wierszy np.Gałczyńskiego. Na prawdę obok ciała i intelektu jest jeszcze ta trzecia „władza” w człowieku zwana duchowością. I nie ma to nic wspólnego z zafałszowaną przez religię podróbką duchowości. Nie oddawaj klechom tego, co jest tak ważne w życiu człowieka, bo oni tylko na to czekają, żeby mówić: „no widzicie, ateista to człowiek bez wrażliwości , pozbawiony zmysłu piękna, wzniosłości, to taka maszyna a nie człowiek.”


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :